Niedziela: Dzisiaj szósta niedziela wielkanocna. Niedziela dziękczynienia za Świętego Jana Pawła II Wielkiego. Nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00, transmitowanej przez internet.

W maju w dni powszednie o godz. 18.00 Msza św., następnie nabożeństwo majowe. W swoich domach proszę gromadzić się na rodzinnym nabożeństwie majowym. Pół godziny przed Mszą  św. okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

W poniedziałek, wtorek i w środę, dni modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące (Dni Krzyżowe. Zapraszam do modlitwy o Boże błogosławieństwo w urodzajach, zachowania od nieszczęść i Boże błogosławieństwo w pracy).

Poniedziałek: Setna rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. jak również wspomnienie św. Jana I papieża i męczennika lub św. Stanisława Papczyńskiego kapłana.

Środa: Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami uczniów kl. IV

Czwartek: Wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika lub świętych męczenników Krzysztofa Magellanesa, kapłana i Towarzyszy.

Piątek: Wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy.

Niedziela: W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa stosujmy się do zaleceń odpowiednich władz. Komunia w tym okresie będzie udzielana przez podanie na rękę. Módlmy się w intencjach osób zarażonych, ich rodzin,  służb medycznych, a nade wszystko by Miłosierny Bóg uchronił nas od  zarazy i od głodu.

Korzystanie z dyspensy nie zwalnia od świętowania dnia świętego. Jest  już ciepło, więc zapraszamy, zachowując przepisy o odległości 2 metrów  do uczestnictwa we Mszy św. w naszym kościele oraz na placu przykościelnym.   

Ogłoszenia – VI Niedziela Wielkanocna 17.05