Ogłoszenia parafialne  XXVI niedziela zwykła

Wydarzenia najbliższego tygodnia: 

Poniedziałek: wspomnienie św. Wacława, męczennika

Wtorek: święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Środa: wspomnienie św. św. Hieronima, tłumacza Pisma św. 

Czwartek: wspomnienie św. Teresy od dzieciątka Jezus.

W czwartek uroczyste rozpoczęcie Nabożeństw różańcowych w naszej parafii. O 17.00 Msza św., a po niej na jedną tajemnicę zapraszamy poszczególne wioski . Na godz. 17.30 zapraszamy parafian z Bachorowic, którzy odmówią tajemnice radosną, na 18.15 parafian z Kopytówki (odmówią część bolesną), na 19.00 z Nowych Dworów (część chwalebna), a na 19.45 z Marcyporęby (tajemnice światła). Ze względu na rozwijającą się pandemię każda rodzina na znak jedności otrzyma różaniec z Ziemi Świętej do odmawiania w domu, intencje na każdy dzień października, a także karteczkę do napisania indywidualnej intencji za którą będziemy się modlili w naszym kościele.  Natomiast szczególnie do udziału w modlitwie różańcowej w naszym kościele zachęcamy dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Aby im to ułatwić od piątku 2 października Nabożeństwa Różańcowe będą rozpoczynały się o godz. 17.00, po nich Msza św. o godz.17.30.

 W październiku będą odprawiane tylko Msze św. wieczorne (za wyjątkiem I piątku).

Piątek: wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek godzinę przed Mszami. W piątek Msza św. o 7.00 za zmarłych  wypominanych w wypominkach, a od 9.00 odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

Przyszła niedziela: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. 

Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. Po Mszy procesja różańcowa. Zapraszamy dzieci wraz z Rodzinami.

W związku z pandemią coronavirusa przypominamy o obowiązkowym zakładaniu maseczek w kościele i zachowaniu dystansu. Prosimy też aby w pierwszej kolejności przyjmowały Komunię Świętą osoby przyjmujące na rękę, a gdy ksiądz będzie wracał od drzwi w stronę ołtarz, osoby przyjmujące do ust.

Ogłoszenia parafialne – XXVI niedziela zwykła – 27.09.2020