Ogłoszenia parafialne 

Uroczystość Wszystkich Świętych

  1. W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią cmentarz parafialny będzie zamknięty w dniach 31 X do 2 XI, a tradycyjna Msza św. z procesją 1 XI zamiast na cmentarzu będzie odprawiona w kościele o godz. 14.00.

W poniedziałek Dzień  Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 7.30., 9.00., 17.00. Po każdej Mszy św. modlimy się za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.

Od wtorku wracamy do Mszy porannych i wieczornych według stałego porządku. 

W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza.

W czwartek okazja do spowiedzi przed I piątkiem  od 16.00.  Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, a po niej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną  przez wspólnotę Miriam.

I Piątek miesiąca: spowiedź od 6.30 i 16.00. Msze św. o 7.00 i 17.00

Ze względu na pandemię odwiedziny tylko u chorych zgłoszonych w zakrystii.

  1. Bardzo dziękujemy za modlitwę za ks. Proboszcza Seniora podczas choroby  i pobytu w szpitalu. Ks. Jan wrócił już do nas i powraca do sił. Przyjęte intencje Mszy św. będzie odprawiał na plebanii, zgodnie z ogłoszonym grafikiem.
  2. Zbliża się nasz Odpust parafialny. O przygotowanie kościoła i otoczenia proszę parafian z Nowych Dworów od strony Tłuczani. Proszę o skoordynowanie prac z siostrą Agatą, zakrystianką.  
  3. Dekret Penitencjarni Apostolskiej dotyczący odpustów.

W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19,odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach:

  1. a) odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  2. b) odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki: (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny.

Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wszystkich Świętych