Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu                                                       (29 listopada 2020)

  1. Rozpoczęliśmy Okres Adwentu, a tym samych zapraszamy w dni powszednie na Roraty o godz. 17.00. W tym roku ich przewodni temat będzie brzmiał „Cud na cudami.” Prosimy o przygotowanie lampionów. Podejmujemy próby zorganizowania transmisji Rorat i nadal poszukujemy osób, które na zmianę pomogą w tym zadaniu.Przez cały Adwent Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko o godz. 17.00. Jedynym wyjątkiem będzie Msza o 7.00 w Pierwszy Piątek.

  2. Kalendarz liturgiczny.
  • W poniedziałek święto św. Andrzeja, Apostoła
  • We czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • W piątek wspomnienie św. Barbary – święto patronalne górników.
  • Jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 16.00, w piątek przed Mszami od 6.00 i 16.00. Odwiedziny tylko u tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni.

      3. W przyszłą niedziele dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 dla dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św.

          Zachęcamy do nabywania świec Caritasu na stół wigilijny, przez co  wesprzemy akcję Wigilijną Akcje Pomocy Dzieciom. Świeczki są przygotowane na stoliku w kościele.

          Pobłogosławione opłatki można nabyć w zakrystii lub w Domu Sióstr.  Przy tej okazji pamiętajmy, że złożone ofiary są formą naszej wdzięczności za pracę Sióstr w kościele i w naszej parafii.

          Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru czasopisma dla dzieci „Staś”. W nim między innymi szopka do wycinania.

          I jeszcze podziękowanie dla anonimowego parafianina, który przyczynił się do naprawy stopnia pomiędzy ołtarzem a tabernakulum.

Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu (29 listopada 2020)