XX NIEDZIELA ZWYKŁA – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kwiatów i ziół.

We wtorek święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej

W piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża.

 

Podziękowanie za udział w pielgrzymce do Kalwarii. Zarówno przeszło 70 parafianom, którzy dotarli do sanktuarium, jak i wszystkim tym którzy uczestniczyli duchowo. Szczególne podziękowania za organizację dla siostry Moniki, strażaków z Marcyporęby za kierowanie ruchem, za inicjowanie śpiewu dla pani Miłki i pana Organisty. Wszystkim dziękuję za wielkie zaangażowanie i bardzo miłą atmosferę na pielgrzymce. Zapraszam też na spotkanie po pielgrzymkowe w najbliższą środę. Rozpoczniemy o 18.00 Mszą św. do Matki Bożej, a następnie przy zdjęciach powspominamy to wydarzenie.

 

Ogłoszenia 15 VIII