XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wydarzenia najbliższego tygodnia:

Czwartek: święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Sobota: zakończenie Nabożeństw Różańcowych

Przyszły poniedziałek: Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze święte w kościele jak w każdą niedzielę, a dodatkowa Msza św. z wypominkami i procesją na cmentarzu o godz. 14.00. Msza na cmentarzu będzie transmitowana na żywo przez internet. W najbliższą niedzielę, oraz we Wszystkich Świętych  Rada Parafialna będą zbierała ofiary na utrzymanie cmentarza. Bardzo proszę o ofiarne wsparcie, gdyż w zeszłym roku ze względu na Covid19 nie prowadziliśmy zbiórki, a tylko roczny wywóz śmieci z cmentarza wynosi blisko 20.000 zł.

Okazja do spowiedzi św. w piątek i sobotę od 16.00

Wypominki roczne i listopadowe można składać po każdej Mszy św. do skrzynki przed wejściem do zakrystii, w kościele, na tacę podczas składki, jak również do skrzynki na listy umieszczonej na plebani. Proszę o zaznaczanie przed którą Mszą świętą (7.30, czy 9.00) mają być czytane wypominki roczne.

Bóg zapłać za przekazanie ofiar na odnowienie kolejnych 4 żyrandoli. Dziękuję za to Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Marcyporębianki”, pewnej Rodzinie, która chce pozostać anonimowa, oraz Parafianom z Marcyporęby od kościoła w stronę Brzeźnicy, a także Radzie Parafialnej. Do odnowienia pozostały już tylko 1 żyrandol.

Na naszej internetowej stronie parafiamarcyporeba.pl i na stronie ecmentarze.pl udostępniona jest już wirtualna mapa naszego cmentarza. Można na niej odnaleźć lokalizacje każdego grobu wpisując imię i nazwisko zmarłego, fotografię grobu wraz z opisem, czy daty zbliżających się rocznic śmierci.

Dzięki 50% dotacji od Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zakończyliśmy renowacje XVI wiecznej chrzcielnicy. Natomiast dzięki 90% dotacji z Urzędu Wojewódzkiego Ochrony Zabytków w Krakowa zakończony został kolejny etap renowacji prospektu organowego. Za przygotowanie programu konserwatorskiego i przeprowadzenie prac dziękuję paniom konserwatorkom mgr Marii Lisowskiej – Drożdż, oraz mgr Annie Drożdż – Dziubie.

Serdecznie podziękowania kieruję również do pana Marka Cierni za prace przy cmentarzu i na parkingu przy kościele.

Ogłoszenia parafialne 24 X 2021