Ogłoszenia parafialne

27 III 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu

Miło mi poinformować, że wczoraj zostali w Bazylice w Wadowicach pobłogosławienie nasi nowi lektorzy Mateusz Ciernia i Rafał Pilch. Składamy im, ich Rodzicom i Rodzinom serdeczne gratulacje, oraz życzymy dalszego duchowego rozwoju.

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu piątkowej Drogi krzyżowej po naszej parafii.

Dzisiaj Gorzkie żale wcześniej niż zwykle, bo o 15.00. Po nich Msza św. i nauka dla mężczyzn. O 17.00 Msza i spotkanie św. dla młodzieży.

W poniedziałek dzień spowiedzi św. i zakończenie rekolekcji. Składka przeznaczona będzie na cele rekolekcji.

I czwartek miesiąca. Spowiedź od 16.00. O 17.00 dodatkowa Msza św., a po niej Adoracja Najświętszego prowadzona przez Wspólnotę Miriam.

I piątek miesiąc. Spowiedź od 6.30 i 16.00. Msze św. o 7.00 i 17.00. Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 18.00 do 22.00 w salce parafialnej.

Na  Parafialną Ekstremalną  Drogę Krzyżową do Kalwarii nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść do kościoła w najbliższy piątek (1 IV) o godz. 23.00, przyjść  18 km w ciszy rozważając Drogę krzyżową i zakończyć Mszą św. o 6.00. Poza jedzeniem i gorącym piciem koniecznie trzeba zabrać ze sobą latarkę, najlepiej czołówkę i baterie na wymianę. Powrót indywidualny.

W przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, na którym będzie można nabyć między innymi palmy i stroiki Wielkanocne. Wszystkie te rzeczy są wykonane przez rodzinę i przyjaciół Wojtka Wilczaka z Kopytówki, a dochód zostanie przekazany na jego leczenie i rehabilitacje.

Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na przygotowane przez naszą grupę teatralna wraz z siostrą Moniką Wielkopostne Misterium o Eucharystii.

O przygotowanie do Świąt Wielkanocnych kościoła i otoczenia proszę parafian z Bachorowic z prawe strony.  Proszę o ustalenie szczegółów prac z siostrą Agatą.

Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej przez Sanktuaria Polski Północnej w dniach 20 – 22 maja 2022r. Odwiedzimy między innymi: Radio Maryja w Toruniu, Sanktuaria Maryjne w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce i Studzienicznej.  Popływamy statkiem po jeziorze pod Augustowem. Odwiedzimy Suchowolę, miejsce urodzenia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Odprawimy Msze św. w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, a w drodze powrotnej nawiedzimy grób bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Koszt 670 zł. Można zapisywać się w zakrystii, lub w kancelarii od dzisiaj do przyszłej niedzieli wpłacając zaliczkę 100 zł. Szczegóły pielgrzymki na plakacie przed kościołem.

Sołtys wraz z Radą Sołecką zaprasza mieszkańców Kopytówki na zebranie wiejskie, które odbędzie się w sobotę 2 kwietnia o godz. 17.00 w budynku OSP Kopytówka.

Ogłoszenia parafialne 27 III 2022