VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 V 2023

Dzisiaj o godz. 11.00 dzień I Komunii św. dla sześciorga dzieci naszej parafii, a o 9.00 rocznica I Komunii.

Również dzisiaj Strażacy z OSP Marcyporęba rozprowadzają znaczki z okazji Dni Ochrony Przeciwpożarowej. Datki będą przeznaczone na renowację figury św. Floriana, oraz zakup sprzętu gaśniczego zgodnie z działalnością statutową.

Od poniedziałku do środy o 17.30 procesje błagalne o dobre urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni krzyżowe).

We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski.

Wspólnota Miriam nadal zaprasza panie na wspólny wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet. Zapisy w zakrystii. Informacje udziela Dorota Jucha tel. 690 963 781.

Serdecznie dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunijny za bardzo duże zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości. Dziękuję również za pomoc Rodzicom dzieci z rocznicy I Komunii św., oraz siostrom Monice i Agacie i organiście Tomkowi.

Parafialny Uczniowski Klub Sportowy Pobiedr Paszkówka zaprasza w najbliższą sobotę 20 maja na Rajd Szlakiem Papieskim Nie lękajcie się z Marcyporęby na Draboż. Szczegóły na plakacie w gablotce.

W sobotę 24 maja przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w intencji którego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w  Katedrze Wawelskiej o godz. 12.00. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym Metropolicie.

Ogłoszenia 14 maja 2023