XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 16 października 2023

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy  XXIII Dzień Papieski. Bóg zapłać za ofiary złożone do skarbonki przed kościołem z których zostaną ufundowane stypendia dla potrzebujących wsparcia młodzieży, która chce swoim życiem budować żywy pomnik św. Jana Pawła II.

Dzisiaj o 13.30 wyjazd do Teatru w Myślenicach młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Zachęcam do udziału w Nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.00. W najbliższą środę proszę o prowadzenie różańca Róże z Nowych Dworów , a w przyszłą środę Róże Rodzin.

W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. 

We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę święto św. Łukasza, ewangelisty. W piątek Uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej.

To dzień imienin Ks. Kanonika Jana Giądły, w intencji którego sprawowana będzie w przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę uroczystość św. Jana Pawła II, papieża.

Radę Parafialną zapraszam na spotkanie na plebanii w niedzielę o godz. 19.00.

Wypominki roczne i listopadowe można składać na tacę podczas składki, w zakrystii, jak również do skrzynki na listy na plebani.

Klub Honorowych Dawców Krwi ”Dar  Serca” zaprasza w dniu dzisiejszym  do oddania krwi w OSP Brzeźnica w godz. 10.00 – 13.00.

Wczoraj odbył się pogrzeb naszego parafianina śp. Kazimierza Kałuży, a jutro pożegnamy śp. Stanisława Misiura. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Ogłoszenia parafialne 15 X 2023