Niedziela:
Dzisiaj Ks. Rafał Marciak  na Mszy św. o godz. 7.30 objął naszą parafię jako jej Proboszcz. Księdzu Proboszczowi Rafałowi życzymy wielu łask w kierowaniu parafią Św. Marcina w Marcyporębie. Szczęść Boże w służbie Bogu i naszej Parafii.

Dzisiaj wspominamy św. Elżbietę Portugalską, św. Marię Goretti, męczennicę. Przy kościele zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych przez ostatnie ulewy.

Msze św. wracają do stałego porządku: poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 7.00, w środy, piątki i soboty o godz. 18.00.

Poniedziałek: Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Święto patronalne chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych.

Środa: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Wspomnienie św. Jan z Dukli, kapłana.

Sobota: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi przed odpustem.

Niedziela: W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Suma odpustowa o godz. 11.30. Bardzo proszę o liczny udział w uroczystości. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci komunijne w strojach komunijnych, bardzo prosimy o niesienie feretronów oraz sztandarów. Oddajmy cześć naszej Patronce Maryi. 

O przygotowanie kościoła do odpustu proszę parafian z Marcyporęby od kościoła w górę po państwo Tyrybon. W tej sprawie proszę skontaktować się z siostrą Agatą zakrystianką.

Serdeczne podziękowanie, Bóg Zapłać, rodzinie chcącej zachować anonimowość, za ufundowanie ozdobnych świec olejowych na ołtarz główny i soborowy oraz za odnowienie świeczników. Bóg Zapłać!

Ogłoszenia – XIV Niedziela Zwykła 05.07