Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 40-godzinne nabożeństwo odprawiane przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post.

Po każdej Mszy św. Adorację Najświętszego Sakramentu, chwila wspólna modlitwy, a następnie okazja do osobistej modlitwy w ciszy aż do rozpoczęcia Mszy św. Bardzo dziękuję młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wraz z siostrą Moniką za podjęcie dyżurów adoracyjnych.

 

Poniedziałek: wspomnienie św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy

Sobota: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny

Składam serdeczne podziękowania Strażakom z OSP Marcyporęba za pomoc w zabezpieczeniu terenu i usunięcie zwalonej przez wiatr lipy przy naszym kościele. Dziękuje panom Andrzejowi i Jakubowi Długopolskim, oraz panu Markowi Ciernia wykonanie prac  porządkowych i wycinkę tui.

Drzewa były spróchniałe i zagrażały bezpieczeństwu ludzi i świątyni. Na wycinkę otrzymaliśmy wcześnie stosowne zgody. W ich miejsce zasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

                                                              

W przyszłą środę 23 lutego zostaliśmy jako parafia zaproszeni przez ojców Karmelitów z Wadowic do udziału w sięgającej swymi korzeniami XIX wieku Nowenny przed Uroczystością św. Józefa. Msza św. rozpocznie się o godz. 18.00. Zachęcam już dzisiaj do zarezerwowania czasu i  indywidualnego przyjazdu do Sanktuarium „na Górce”.

Na stolikach przy wejściach do kościoła można pobrać maseczki ochronne, które otrzymaliśmy od Wojewody Małopolskiego, za co uprzejmie dziękujemy.

Ogłoszenia parafialne 13 II 2022