Ogłoszenia parafialne

3 IV 2022

V Niedziela Wielkiego Postu

Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Rekolekcji Wielkopostnych: Siostrom Agacie i Monice, Tomkowi organiście, Mateuszowi Gonciarczykowi, paniom od FB i grafiki,  strażakom, Wspólnocie Miriam, pani Wioli Żmuda i panu Marcinowi Legieniowi. Wam wszystkim za obecność i duchowe zaangażowanie.

Za przygotowanie i poprowadzenie Parafialnej Ekstremalnej  Drogi Krzyżowej dziękuje pani Marii Faber. Do Sanktuarium w Kalwarii dotarła w komplecie cała 30 osobowa grupa, wraz z najmłodszym uczestnikiem z 3 klasy szkoły podstawowej.

Gorzkie żale dzisiaj o 16.00. O 17.00 przygotowane przez naszą grupę teatralna wraz z siostrą Moniką Wielkopostne Misterium o Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem odbywa się Kiermasz Wielkanocny. Dochód przeznaczony na leczenie i rehabilitacje Wojtka Wilczaka. Bóg zapłać za wsparcie.

W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, dla dorosłych po Mszy św. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 18.00 do 22.00 w salce parafialnej.

Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej, a o godz. 11.00 uroczysta procesja.

W związku z przed świątecznymi porządkami na grobach na naszym cmentarzu, bardzo proszę o segregacje śmieci. Ziemię, naturalne kwiatki wrzucamy do brązowego kontenera, a sztuczne kwiatki, szkło i plastikowe kwiatki do zielonego. Segregacja pozwoli nam zmniejszyć opłaty za wywóz śmieci.

Przy tej okazji serdecznie dziękuję za pracę na cmentarzu panu grabarzowi Tomaszowi Skoczylasowi, Bogdanowi Bobuli i Markowi Ciernia. Dziękuję też za ścięcie modrzewia panom Franciszkowi i Rafałowi Żmuda.

Trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę autokarową przez Sanktuaria Polski Północnej. Koszt 670 zł. Można zapisywać się w zakrystii wpłacając zaliczkę 100 zł. Szczegóły pielgrzymki na plakacie przed kościołem.

Wójt Gminy Brzeźnica informuje, że od 1 IV ruszyła nowa linia komunikacyjna z Centrum Medycznego w Brzeźnicy do Wyźrału, przez Marcyporębę, Bachorowice, Nowe Dwory i Tłuczań. Rozkład jazdy dostępny jest w internecie.

 

Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy zaprasza mieszkańców i gości na koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu zespołu Dzień Dobry w niedzielę 10 IV o godz. 17.00 w kościele w Brzeźnicy.

Ogłoszenia parafialne 3 IV 2022