VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

21 V 2023

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy ósmej udzieli Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Pobłogosławi też 3 nowych lektorów: Filipa Damasiewicza, Karola Kozika i  Filipa Żywczaka. Msza św. będzie transmitowana przez internet.

Bierzmowanie poprzedzi trzydniowe przygotowanie młodzieży (w czwartek, piątek i sobotę). W czwartek zapraszamy także Rodziców kandydatów na Nabożeństwo majowe i Msze św.

Kalendarz liturgiczny: w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

Do przyszłej niedzieli włącznie proszę o wpłatę pieniędzy na Parafialną Pielgrzymkę „Szlakiem Sanktuariów Orlich Gniazd”. W związku z wynajęciem mniejszego autobusu cena wyjazdu została obniżona o 100 zł na każdą osobę i wynosi 390 zł. Proszę o dopłacenie 290 zł do zaliczki 100 zł, oraz zabranie 90 zł na wstępy.

W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie w stronę Kamieńca. O przygotowanie ołtarzy proszę: I ołtarza u państwa Marii i Zdzisława Jaskiernia – parafian z nad kościoła,  II przy kapliczce – mieszkańców Kamieńca i Popielizny, III u państwa Czubaków – rodziców dzieci I komunijnych i młodzieży bierzmowanej, IV przy figurze św. Floriana – strażaków.

Kuria krakowska prosi o wsparcie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Chrońmy Dzieci” poprzez złożenie podpisu na kartach na stoliku z gazetami.

Pani Sołtys i Rada Sołecka z Kopytówki zaprasza na Zebranie wiejskie w dniu 26 maja (piątek) o godz. 19.00 w Domu Strażaka w Kopytówce, a pan Sołtys i Rada Sołecka z Marcyporęby zaprasza na Zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę 28 maja (niedziela) o godz. 10.00 w Domu Ludowym.

Strażacy z OSP Marcyporęba składają serdeczne podziękowanie za złożone datki z okazji Dni Ochrony Przeciwpożarowej. Zebrano kwotę 5.025 zł, której część zostanie przeznaczone na renowację zabytkowej figury św. Floriana, po wcześniejszym otrzymaniu zgody konserwatorskiej i uzyskaniu dotacji państwowych. Bardzo dziękuje za tę inicjatywę.

Ogłoszenia parafialne 21 V 2023