Ogłoszenia parafialne

Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

 16 VII 2023

Przeżywamy dzisiaj odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. prałat Zygmunt Kosek z Krakowa. Msza św. będzie transmitowana przez internet. Serdecznie dziękuję parafianom z Granic, Machówki i sąsiedztwa Kopytówki, oraz s. Agacie za piękne przygotowanie kościoła i otoczenia do dzisiejszej uroczystości.

We wtorek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, a w sobotę święto św. Marii Magdaleny i dopust na Wysokiej.

Adaś Śliwa z Jaśkowic wraz z rodzicami i organizatorami dziękują za ogromne wsparcie podczas zbiórki w naszej parafii. Na ratowanie jego życia zebraliśmy kwotę 7497 zł i 50 groszy.

Wójt Gminy Brzeźnica zaprasza na konferencje osoby zaineresowane dofinansowaniem zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła, oraz magazynowania energii.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 lipca o godz. 19.00 w budynku Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy ul. Krakowska 107. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Gminy.

Bardzo miło jest mi podzielić się wiadomością, że nasza parafia otrzymała od Ministerstwa Kultury pół miliona złotych dotacji w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytów.

Nie udałoby się pozyskać tej dotacji, gdyby nie zaangażowanie trzech osób: pani Jadwigi Kozieł Przewodniczącej Rady Gminy Brzeźnica, pana Wójta Bogusława Antosa i pana Posła Krzysztofa Kozika. Bardzo serdecznie za ich trud i upór dziękujemy.

Zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w najbliższą sobotę o 19.00, na którym ustalimy obszary remontu naszego kościoła.

Ogłoszenia parafialne 16 lipca 2023