IV NIEDZIELA ADWENTU 15 XII 2022
We wtorek o godz. o 7.00. zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę św. Roratnią.
Pasterka o północy, Msze św. w Boże Narodzenie i w św. Szczepana o godz. 11.00 będą transmitowane przez internet. W święta Msze św. jak w niedzielę.
W św. Szczepana poświęcenie owsa, w piątek w św. Jana apostoła i ewangelisty błogosławieństwo wina. Można skorzystać z dyspensy na jedzenie mięsa. Chętnych proszę o odmówienie dziesiątki różańca w intencji Ojca świętego.
W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne naszych sióstr Nazaretanek, w intencji których zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00.
W miniony piątek podczas Rorat otrzymaliśmy od harcerzy z ZHP „ Betlejemskie Światełko Pokoju,” które zanieście do swoich domów.
Zaraz po Świętach rozpocznę Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Cały plan jest umieszczony na naszej stronie internetowej, jak i w gablotce na placu kościelnym.
27.12 (piątek) – od 8.30 – Marcyporęba Popielizna: od pana Medonia po Winnicę, następnie Zalas od p. Szydłowskiej, p. Nicieja, Dębowscy i domy w dół.
28.12 (sobota) – od 8.30 – Nowe Dwory od Brzeźnicy po dom rodzinny ks. Janusza Gacka
oraz ulica Leśna tzw. Gorki po p. Cholewa.
Bardzo miło jest mi poinformować, że do pięciu kapliczek stojących na terenie naszej parafii przeznaczonych do konserwacji, które wymieniłem w zeszłym tygodniu, doszły kolejne dwie z Kopytówki: figury św. Józefa i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Koszty renowacji będą również pokryte przez budżet Państwa i Gminy Brzeźnica.
W minionym tygodni zmarł śp. Stanisław Biernacki, ojciec siostry Agnes, przełożonej wspólnoty naszych sióstr Nazeretanek. Pamiętajmy o modlitwy w jego intencji.