Orszak oraz Jasełka

Uroczystość Objawienia Pańskiego (epifania). Święto obchodzone od połowy III w. na pamiątkę, opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, jaki Trzej Mędrcy ze wschodu złożyli Dzieciątku Jezus. W naszej parafii bezpośrednio przed Mszą św. o godz. 11.00 tradycyjny kolorowy orszak wyruszył z placu szkolnego w kierunku kościoła. Wśród uczestników największą atrakcję stanowili królowie, jadący na odświętnie przygotowanych koniach. Przy bramie kościelnej orszak królewski zatrzymał się a Ks. Proboszcz Jan zaprosił wszystkich do uczestnictwa w uroczystej Eucharystii. Mszę Świętą ubogacił śpiew naszej scholii, a bezpośrednio po jej zakończeniu rozpoczęły się Jasełka w inscenizacji uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II. Występ młodych aktorów w aranżacji Pani Ewy, Pani Małgorzaty i Siostry Teresy wzbudził podziw widzów i został nagrodzony gromkimi brawami. Na zakończenie, dyrektor szkoły Pani Krystyna Korus oraz Ks. Proboszcz serdecznie podziękowali młodym artystom i organizatorom.  Niech co roku Święto Objawienia Pańskiego mobilizuje wszystkich mieszkańców, do celebrowania Dzieciątka Jezus, jak również jednoczenia wspólnoty parafialnej.

Święto Trzech Króli – 06.01.2020