NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS. Dzień dobry Wszystkim.
Prosimy zapoznajcie się ze szczegółami  obchodów Wielkiej Soboty i Wigilii Paschalnej.

Dbajmy o życie swoje i innych. P O Z O S T A Ń M Y   W  D O M A C H .
O godz. 15.00  transmisja poświęcenia pokarmów poprzedzona koronką do Miłosierdzia Bożego. Przygotujcie w domach koszyczki do święcenia. Połóżcie je na nakrytym białym obrusem stole. Stół niech przez ten trudny okres będzie naszym domowym ołtarzem.  
O godz. 18.00 transmisja  LITURGII WIGILII PASCHALNEJ zakończonej rezurekcją. Uczestniczmy czynnie w uroczystości, a kto może niech przyjmie komunię świętą duchową. Trwajmy razem na modlitwie a następnie po zakończeniu mszy św. prosimy o  uczestnictwo w bardzo nietypowej procesji,
o ile to możliwe  zapalmy świece i stańmy koło swoich domów. Pamiętajmy o zakazach epidemiologicznych. Ksiądz proboszcz  jadąc  samochodem kaplicą pobłogosławi NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM wszystkie domy i ich mieszkańców.
NIECH OPATRZNOŚĆ BOŻA MA NAS WSZYSTKICH W SWOJEJ OPIECE.

PROSIMY POZOSTAŃCIE W DOMACH  NIE GROMADŹMY SIĘ W KOŚCIELE, PRZEKROCZENIE LIMITÓW UCZESTNIKÓW [5 OSÓB+SŁUŻBA LITURGICZNA]  grozi konsekwencjami. Najważniejsze jest życie i zdrowie nas wszystkich. 

TRASA PRZEJAZDU PROCESJI REZUREKCYJNEJ.
Bezpośrednio po zakończeniu uroczystości w kościele około 19.20 rozpoczniemy przejazd procesji Rezurekcyjnej.
Przed samochodem kaplicą z Najświętszym  Sakramentem pojedzie samochód bojowy OSP Marcyporęba 

WYJAZD z Placu Św. Jana Pawła II w kierunku  ul. Św. Floriana – ul.Marka Radwanity – ul. Św. Marcina –ul.Spacerowa  zawracamy koło  Państwa Kałuża  kierując się na ul. Św. Marcina, skręcamy w lewo ul. Widokowa  –  ul. Modrzewiowa zawracamy koło Pańtwa Żmuda, wracamy do  ul. Św. Marcina za sklepem Pani Baran skręcamy w lewo na ul. Zaciszną jadąc w kierunku  ul.Trawna Góra trasa powrotna na ul. Podgórska przy Panu Gnojek zawracamy udając się  na ul. Św. Marcina, przy Domu Polsko –Słowackim skręcamy lewo jadąc ul. Św. Marcina  jadąc w kierunku ul. Marka Radwanity, skręcając na  ul. Spokojną zawracamy na drodze gdzie mieszkała Pani Jaskiernia  udając się na ul. Marka Radwanity w kierunku Nowe Dwory na drogę powiatową w kierunku  Państwa Domagała zawracamy  kierujemy się w kierunku  Pani Książek, zawracamy na szczycie koło krzyża i udajemy się  na drogę powiatową w kierunku Brzeźnicy  do drogi Krajowej, przy Filku skręcamy w prawo na ul. Krakowską, jadąc skręcamy przy Delikatesach w Brzeźnicy w  prawo na ul. Kalwaryjską,  kierując się na  ul. Słoneczną- ul.Leśną zawracamy przy Panu Orzechowskim i wracamy na ul. Marka Radwanity udając się w kierunku Państwa Szwed zawracamy udając się na ul. Malowniczą jadąc w kierunku  ul. Kalwaryjska skręcając  lewo przy kaplice w kierunku Bęczyn  następnie  skręcając z drogi powiatowej w kierunku Pana Sumery, jadąc  drogą Gmina do skrzyżowaniu drogi w kierunku Brzezinki skręcamy  w lewo kierując  się do drogi powiatowej  ul. Kalwaryjska skręcając w lewo kierunek Wysoka  udając w kierunku Państwa Bogacz a następie kierujemy  się za las  ul. Kasztanowa- ul. Myśliwska wracając na  ul. Kalwaryjską skręcając na ul. Św. Floriana,  jadąc  skręcamy  na  ul. Szkolna  w kierunku Państwa Medoń, zawracamy kierując się na  ul. Granice ,przejazd na ul. Kamieniec pętla i  powrót na  Plac Św. Jana Pawła II.

Święcenie pokarmów 15:00

https://youtu.be/S2vuRbsHZoE

Liturgia Wigilii Paschalnej
https://www.youtube.com/watch?v=f427ZBjv5M8

UROCZYSTOŚCI WIELKIEJ SOBOTY I PRZEJAZD PROCESJI REZUREKCYJNEJ