Niedziela: Dziś wspomnienie bł. Michała Kozala biskupa i męczennika. Trwamy w tradycyjnej oktawie Bożego Ciała. Dziś po Mszy świętej o godzinie 11.00 Procesja Eucharystyczna, a od poniedziałku do czwartku po każdej Mszy świętej o godzinie 18.00. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej modlitwy. Dziś także, na Mszy świętej o godzinie 15.00 dzieci z klasy czwartej przeżywać będą swoją I Rocznicę Komunii Świętej, zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców.

Środa: Wspominamy świętego Alberta Chmielowskiego

Czwartek: Zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci.

Piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta o godzinie 18.00, a po niej procesja wokół kościoła.

Sobota: Wspomnienie niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, jak również wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego.

Niedziela: W przyszłą niedzielę będziemy przezywać XII niedzielę okresu zwykłego.

Informacje dla kandydatów do bierzmowania:

Spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania z klasy VIII, w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Dlatego wszyscy zainteresowani proszeni są o bezwzględną obecność.

 

Jak dobrze wiemy, Ksiądz Jan, proboszcz naszej parafii przebywa w szpitalu. Jego stan jest stabilny. Otaczamy go wszyscy modlitwą, za co wyraża nam wdzięczność. Jest to o tyle trudny czas, że na dniach ksiądz Jan przechodzi na emeryturę, a parafii zostanie przydzielony nowy proboszcz. Nad całością sytuacji w parafii, według procedur czuwa ksiądz Dziekan Dekanatu Wadowice Północ, który w porozumieniu z Rodziną księdza Jana oraz osobami wyznaczonymi przez obecnego księdza proboszcza zabezpiecza plebanię oraz przygotowuje miejsce nowemu proboszczowi.

Otaczajmy modlitwą naszego Księdza Jana, niech wspólna modlitwa w słusznej sprawie jeszcze bardziej zjednoczy nas wszystkich jako Rodzinę Parafii Marcyporęba.

Ogłoszenia – XI Niedziela Zwykła 14.06