1. Kalendarz duszpasterski

Jak w poprzednią niedzielę również i w tę Msza  św. z naszego kościoła o godz.11.00 będzie transmitowana przez internet. Można ją przeżywać duchowo na  żywo, lub też odtworzyć przez całą niedzielę. Za transmisje Mszy świętych bardzo dziękujemy panu Tomaszowi Kozikowi, a wszystkich korzystających proszę o wdzięczną modlitwę w Jego intencji i naszej wspólnoty parafialnej.

W poniedziałek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek dzień przedświątecznej spowiedzi naszej parafii.

Dodatkowa Msza św. o 7.30, a po niej spowiedź od godz. 8.00 – 9.00 i od 14.30 do 18.00 z przerwą od 16.00 – 16.30. Spowiadać będą również księża z sąsiednich parafii.

Z racji spowiedzi w ich parafiach Roraty w czwartek, piątek, sobotę i w przyszły poniedziałek będą o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 zapraszamy na Jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież naszej parafii wraz z siostrą Bernardettą. Jasełka będą retransmitowane na stronie parafialnej.

Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych w przyszły wtorek 22 grudnia od 9.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.

  1. Wskazania Kurii Krakowskiej w sprawie Kolędy i Spotkań opłatkowych.

Na wyraźne zaproszenie poszczególnych rodzin można odpowiedzieć indywidualnymi odwiedzinami z zachowaniem norm sanitarnych. Wizytę duszpasterską, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego rozwoju, można przenieść na dogodny i bezpieczny czas po ustaniu pandemii. Nie zaleca się natomiast organizowania opłatkowych spotkań różnych grup i wspólnot parafialnych.

Dlatego po konsultacji z Radą Parafialną proponujemy odwiedziny duszpasterskie dla chętnych w tradycyjnym terminie zaraz po Świętach. Natomiast osoby, które ze względu na pandemie chcą przyjąć księdza w późniejszym terminie proszone są o skierowanie zaproszenia drogą mailową lub telefoniczną w dogodnym dla nich czasie. Natomiast spotkania opłatkowe zostają odwołane.

Zachęcamy do nabywania świec Caritasu na stół wigilijny, a także opłatków, które można nabyć w zakrystii lub w Domu Sióstr.

Ogłoszenia III Niedzieli Adwentu