XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W imieniu obdarowanych, a także pani Sołtys i Rady Sołeckiej z Nowych Dworów oraz własnym serdecznie dziękuję za pomoc jaką okazaliście w minioną niedziele naszym poszkodowanym sąsiadom z Brzeźnicy państwu Kowalczykom. Uzbieraliśmy 11.238 zł.

Bóg zapłać także za wsparcie zbiórki na środki transportu dla polskich misjonarzy w kwocie 1460 zł.

W środę wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera.

W czwartek dodatkowa Msza św. o godz. 18.00 z racji I czwartku  miesiąca, a po niej modlitwa przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez wspólnotę Miriam.

W piątek święto Przemienienia Pańskiego. Jest to również I piątek miesiąca. Od 6.30 spowiedź, 7.00 Msza św. za zmarłych wypominanych, od 9.00 odwiedziny chorych. Spowiedź od 17.00 i Msza św. o 18.00 w intencji zmarłych.

W sobotę 14 sierpnia zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę Pieszą do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na pielgrzymi szlak wyruszymy po porannej Mszy św. w naszym kościele o godz.7.30. Pójdziemy drogą główną. Będziemy się wspólnie modlić, śpiewać, a w czasie odpoczynków integrować. Po dotarciu do Sanktuarium nastąpi rozwiązanie pielgrzymki i czas na osobistą modlitwę. Powrót indywidualny. Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Chętnych proszę o zapisanie się w zakrystii, lub drogą mailową do 8 sierpnia.

W naszym kościele rozpoczęły się prace renowacyjne XVI wiecznej chrzcielnicy. Uzyskaliśmy na nią dotację ze środków Małopolskiego Konserwatora Zabytków w Krakowie w wysokości 9.000 zł, co stanowi 50% wartości całej renowacji.

Natomiast ze środków finansowanych przez Województwo Małopolskie otrzymaliśmy również dotacje 40.000zł, co stanowi 90% wartości konserwacji w celu dokończenia prac przy prospekcie organowym z XVIII wieku.

Ogłoszenia parafialne 1 VIII 2021