XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Środę wspomnienie św. Klary, dziewicy. Piątek w Kalwarii Zebrzydowskiej Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. U nas Parafialna Pielgrzymka Piesza do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy jeszcze trwają. Mszy św. na rozpoczęcie o godz.7.30. w naszym kościele. Trasa to tylko 13 km, tempo marszu będzie dostosowane do wszystkich. Przewidziane są dwa dłuższe odpoczynki. Mile widziane dzieci w wózkach. Wskazane jest również gorące dopingowanie pielgrzymów na trasie. Po dotarciu do Sanktuarium nastąpi rozwiązanie pielgrzymki i czas na osobistą modlitwę. Powrót indywidualny.

Poza tradycyjnym pielgrzymowaniem można również towarzyszyć nam na dwa inne sposoby:

– pierwszy w wersji hybrydowej – przechodzimy dowolnie wybrany fragment drogi.

 – drugi w wersji duchowej – modlimy się w swoich domach i łączymy się duchowo.

Uczestników tych dwóch wersji prosimy po Mszy św. o napisanie na przygotowanych karteczkach intencji pielgrzymki do Matki Bożej Kalwaryjskiej i wrzucenie ich do skrzynki, bądź przesłanie ich drogą mailową.  Zostaną one omodlone podczas różańca i złożone w Sanktuarium.

         W wyniku wyładowań atmosferycznych doszło do uszkodzenia mechanizmu sterującego dzwonami przy kościele, co uniemożliwia dzwonienie. Czekamy na oceną ubezpieczyciela i naprawę.

Ogłoszenie od pani Sołtys wsi Kopytówka

W Kopytówce na boisku sportowym od dnia  23 do 27 sierpnia od godziny 9-12 będą odbywać się będą bezpłatne  treningi z tenisa ziemnego, prowadzone przez Pana Manuela Scherrer. Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne dzieci z parafii i okolicy. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Sołtys Katarzyny Myśliwiec tel: 600 381 292 lub Pani Pauliny Wieczorek tel: 530 002 409 Termin zgłoszenia: do 15 sierpnia.

Ogłoszenia parafialne 8 VIII 2021