XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w niedzielę, a dodatkowa z wypominkami i procesją na cmentarzu o godz. 14.00. Msza na cmentarzu będzie transmitowana na żywo przez internet.

Dzisiaj i jutro Rada Parafialna, oraz parafianie będą zbierali na cmentarzu ofiary na jego utrzymanie. Bardzo prosimy o ofiarne wsparcie.

We wtorek Dzień Zaduszny. Msze św. 7.30, 10.00 i 17.00.

Wypominki roczne i listopadowe można składać po każdej Mszy św. w zakrystii, na tacę podczas składki, jak również do skrzynki na listy na plebani.

Od środy wracamy do Mszy św. porannych w poniedziałki, wtorki i czwartki.

W czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.  To również pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od 16.00, a dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Po  niej Adoracja prowadzona przez Wspólnotę Miriam.

W piątek Pierwszy Piątek Miesiąca. Spowiedź od 6.30 i 16.00.  Od 9.00 odwiedziny chorych. Msza św. o 7.00 i 17.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 6-8.

Bóg zapłać za przekazanie ofiar na odnowienie kolejnych żyrandoli. Dziękuję za to parafianom z Marcyporęby z ulicy Spacerowej, parafianom z Nowych Dworów od strony Brzeźnicy, parafianom  z Marcyporęby znad szkoły, pewnej Rodzinie oraz anonimowym osobom z Nowych Dworów. Po uśrednieniu zebrane ofiary pozwolą odnowić wszystkie żyrandole. Trochę to potrwa, bo czas renowacji jednego to około trzy tygodnie. Wszystkim ofiarodawcom, a także zaangażowanych spontanicznie w zbiórkę niech Pan Bóg wynagrodzi to dobro. Gdyby ktoś nie zdążył a chciał się dołączyć do grona odnawiających kościół, to wkrótce będę prosił o wsparcie renowacji chrzcielnicy.

Dziękuję też Radzie Sołeckiej z Marcyporęby za przekazanie kamienia na wyrównanie parkingu przy kościele.

Zbliża się parafialny Odpust ku czci św. Marcina. O przygotowanie kościoła i otoczenia proszę parafian z Kopytówki (od państwa Cierni, domy koło dworu, z Nowej Wsi do państwa Sumera). Proszę o kontakt z siostrą zakrystianką Agatą.

Ogłoszenia parafialne 31 X 2021