II niedziela Adwentu

 Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00 zapraszamy na Roraty. Temat kazań przybliża nam tajemnicę miejsc i wydarzeń w Ziemi Świętej.

 Kalendarz liturgiczny.

W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

We środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej.

W ramach duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia przez najbliższe dwa piątki w przystosowanej do tego celu salce parafialnej od 18.00 – 0.00 będzie możliwość Adoracji w ciszy Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedziele o godz. 11.00 Msza św. z poświęceniem medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Spowiedzi i Komunii św.

Również w przyszłą niedzielę Wspólnota Miriam organizuje przed kościołem Kiermasz świąteczny. Będzie można nabyć między innymi świąteczne upominki, stroiki, dekoracje. Dochód będzie przeznaczony na potrzeby Wspólnoty.

Zachęcamy do nabywania świec Caritasu na stół wigilijny, a także poświęconych opłatków.

O przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia proszę parafian z Zalasu. W tej sprawie proszę o kontakt z siostrą Agatą w zakrystii.

W związku z pandemią Koronawirusa przypominamy o obowiązkowym zakładaniu maseczek w kościele i zachowaniu dystansu. Prosimy też aby w pierwszej kolejności przyjmowały Komunię Świętą osoby przyjmujące na rękę, a następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.

Ogłoszenia parafialne 5 XII 2021