Ogłoszenia parafialne IV niedziela Adwentu

Bardzo dziękuję wszystkim za ozdobienie bombek choinkowych i proszę o złożenie do koszyków przy wyjściu z kościoła.

W środę od godziny 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych. Osoby które nie odwiedzam systematycznie co miesiąc proszę zgłaszać w zakrystii.

Również w środę po Roratach zbiórka ministrantów i lektorów.

W czwartek ostatnie wieczorne Roraty o godz. 17.00 będą transmitowane przez internet, podobnie jak Pasterka i Msze św. o godz. 11.00 w pierwszy i drugi dzień Świąt.

W tym roku drugi dzień Świąt przypada w niedzielę. Stąd w liturgii nie będziemy wspominali męczeństwo św. Szczepana, ale święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto patronalne naszych sióstr Nazaretanek, w intencji których zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00.

Podobnie jak w poprzednim roku odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą będą dla chętnych. Osoby, które ze względu na kolejną falę pandemii chcą przełożyć spotkanie na inny termin, bądź też rezygnują z niego proszone są o informacje drogą mailową.

Na stoliku z gazetami można nabyć świąteczne upominki i dekoracje wykonane przez Wspólnotę Miriam.

Zachęcamy także do nabywania świec Caritasu na stół wigilijny, a także poświęconych opłatków.

W związku z pandemią Koronawirusa przypominamy o obowiązkowym zakładaniu maseczek w kościele i zachowaniu dystansu. Prosimy też aby w pierwszej kolejności przyjmowały Komunię Świętą osoby przyjmujące na rękę, a następnie osoby przyjmujące bezpośrednio do ust.

Ogłoszenia parafialne 19 XII 2021