Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Najpierw słowo przywitania do Gości z Ukrainy:
Ми щиро вітаємо наших гостей з України.
Ми раді, що ви тут з нами, щоб відсвяткувати Воскресіння.
Цієї суботи о 12.00 до нашої церкви з Кракова прийде поп, відслужить службу та благословить їжу. Наступної неділі о 19.00 запрошуємо на шашлик біля церкви.
Побачимось.

Bóg Wam zapłać za udział w Liturgii Triduum Paschalnego. Zarówno zgromadzonym w naszej świątyni, jak i w domach przed odbiornikami.

Dziękuję szczególnie za świąteczne dary serca złożone podczas święcenia pokarmów. Za chwilę skosztujemy je na świątecznym śniadaniu na plebanii, na które zaprosiłem w Waszym imieniu 40 gości z Ukrainy, którzy mieszkają w Domu Strażaka i Domu Polsko – Słowackim. Co nie zjemy przekażemy im na kolejne dni świętowania, a produkty które mogą poczekać poczęstujemy naszych gości na  ognisku w przyszłą niedzielę. Zapraszam na nie o godz. 19.00 Was, oraz wszystkich gości z Ukrainy mieszkających w naszej parafii. Odbędzie się przy plebanii, a w razie niepogody do Domu Ludowym. Będziemy świętować Dzień Zmartwychwstania, który w przyszłą niedzielę przypada w Kościele Prawosławnym.

Szczególne słowa wdzięczności dla tych, którzy czynnie zaangażowali się w tworzenie tego sakralnego wydarzenia: siostrom Nazaretankom Monice, Agacie i Ewie,  parafianom z prawej strony Bachorowic  za przygotowanie świątyni i otoczenia, wspólnocie Miriam za czuwania i zaangażowanie w liturgię, lektorom i ministrantom pod opieką Mateusza Gonciarczyka, Ani Zybek za komentarze liturgiczne, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za Adorację i wszystkim zaangażowanym w liturgię. Strażakom z Kopytówki i Marcyporęby za wartę przed Grobem i procesję rezurekcyjną, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, organiście Tomkowi za oprawę muzyczną. Tomkowi i Karolowi Kozikom, Mateuszowi Gonciarczykowi za transmisję a także osobom dbającym o informacje w mediach społecznościowych.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w niedzielę. Składka przekazana będzie na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek ze wzglądu na Oktawę Wielkanocną świętujemy i nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele zaproszony Pop z Krakowa odprawi prawosławne nabożeństwo i poświeci pokarmy Wielkanocne naszych Gości z Ukrainy. Na pewno naszym gościom będzie bardzo miło jak razem pomodlimy się  w ich Wielką Sobotę.

W przyszłą niedzielę spotkamy się o 14.00 na schodach przy głównym wejściu do Sanktuarium w Kalwarii, aby udać się na Dróżkach Pana Jezusa. Wcześniej można też uczestniczyć we Mszy o  godz.13.00.

Ponawiam prośbę o przyjęcie na nocleg z 1 na 2 maja pielgrzymów zmierzających do Łagiewnik. Proszę o wypełnienie i zwrot deklaracji.

Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania