POMOC PARAFIAN GMINY BRZEŹNICA DLA DOŁYŃSKA NA UKRAINIE
W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła do nas od  burmistrza tej miejscowości  Jewgena Zwizdowskiego prośba o pomoc humanitarną. Obecnie w tej miejscowości oprócz stałych mieszkańców przebywa ponad 2 tysiące osób wewnętrznie, czasowo przesiedlonych z terenów okupowanych, a ilość przesiedlonych stale rośnie. Dotychczasowa pomoc dla Ukrainy zazwyczaj docierała do dużych miast, a te mniejsze takie jak Dołyńska muszą radzić sobie same. Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i nasza Parafia pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej  tam obrony terytorialnej.
Wsparcia będzie można udzielić na dwa sposoby:
I.                   W  przyszłą niedzielę 5 czerwca po każdej Mszy świętej przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna. Za zebrane pieniądze zakupione zostaną potrzebne produkty.
II.               Będzie również możliwość złożenia wymienionych ofiar rzeczowych: konserwy mięsne i rybne, gulasz, kawa, herbata, ciastka, kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej: mydło, pasta do zębów, szampon.
Produkty można składać: w Marcyporębie w Wiejskim Domu Kultury i Kopytówce w Domu Strażaka 3 i 4 czerwca (piątek, sobota) w godz. od 18.00 do 20.00, w Nowych Dworach w Wiejskim Domu Kultury 3  czerwca (piątek) w godz. od 18.00 do 20.00. W Szkole Podstawowej w Marcyporębie od  30 maj do 3 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy szkoły. W Urzędzie Gminy od  30 maja do 3 czerwca (od poniedziałku do piątku) w godzinach pracy Urzędu.
Wójt Gminy Brzeźnica Bogusław Antos
Ks. Proboszcz Rafał Marciak
POMOC DLA DOŁYŃSKA NA UKRAINIE