XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA     31 lipca 2022

Serdecznie dziękuję za wsparcia akcji zbierania funduszów na zakup środków transportu dla misjonarzy. Uzbieraliśmy 1125 zł. Dziękuje również panu Romanowi Purzyckiemu za prace stolarskie przez ławkach za zewnątrz kościoła.

W poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera. Msza św. o godz. 18.00, a po niej  Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I czwartku  miesiąca. W piątek I piątek miesiąca. Od 6.30 spowiedź, 7.00 Msza św. za zmarłych wypominanych, od 9.00 odwiedziny chorych. Spowiedź od 17.00 i Msza św. o 18.00. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św.  spotkanie Róż Różańcowych i zmianka tajemnic.

W przyszłą niedzielę przyjaciele siedmiomiesięcznego Oliwiera Komana z Wadowic zapraszają na kiermasz ciast. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup najdroższego leku na świecie (10 milionów zł), który ma uratować życie dziecka chorego na SMA1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Bez podania leku dzieci umierają przed drugim rokiem życia.

W sobotę 13 sierpnia zapraszamy na Parafialną Pielgrzymkę Pieszą do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na pielgrzymi szlak wyruszymy po porannej Mszy św. w naszym kościele o godz.7.30. Pójdziemy drogą główną, jak w zeszłym roku. Po dotarciu do Sanktuarium nastąpi rozwiązanie pielgrzymki i czas na osobistą modlitwę. Powrót indywidualny. Do udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Chętnych proszę o zapisanie się w zakrystii, lub drogą mailową podając imię i nazwisko, oraz pesel potrzebne do ubezpieczenia. Poszukujemy 2 chętnych osób do pomocy w kierowaniu ruchem podczas pielgrzymki, oraz 1 osoby, która mogłaby samochodem osobowym asekurować grupę podczas drogi.

Zużyty sprzęt elektryczny można jeszcze składać na parkingu koło Domu Seniora do wtorku 2 sierpnia do godz. 16.00.

W minionym tygodniu Mszą pogrzebową pożegnaliśmy śp. Marię Janik. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.

 

Ogłoszenia 31 lipca 2022