XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 IX 2022

Miło jest nam poinformować, że dzięki dotacji 20.000 zł z Województwa Małopolskiego, oraz wkładu naszej Parafii w kwocie 4.700 zł zakończony został ostatni etap konserwacji prospektu organowego w naszym kościele.

Dziękuję również za złożone przez was ofiary na potrzeby młodzieży w Archidiecezji Krakowskiej. Uzbieraliśmy 521 zł.

         Dziękuję też anonimowym Dobroczyńcom za przyozdobienie wrzosami terenu wokół kościoła.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w środę św. Wacława, męczennika.

W czwartek święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To dzień imienin Siostry Gabrieli Przełożonej Sióstr Nazaretanek z naszej parafii, której życzmy wielu Łask w jej posłudze i zapewniamy o modlitwie.

W piątek wspomnienie św. Hieronima, a w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

W sobotę rozpoczęcie Nabożeństw Różańcowych. Na różaniec o godz. 17.00 szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich Rodziny. Zostaną poświęcone i wręczone różańce. Po sobotniej Mszy św. zmiana Tajemnic Róż Różańcowych.

Przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe w tygodniu będą rozpoczynały się o godz. 17.00, po nich Msza św. o godz. 17.30.

W poniedziałki, wtorki, piątki i soboty będą prowadziły go dzieci.

W środy Róże Różańcowe naszej parafii: w środę  5X proszę o poprowadzenie Róż z Marcyporęby, w środę 12X Róż z Kopytówki, w środę 19X Róże z Nowych Dworów, a w środę 26X Róże Rodzin. We wszystkie czwartki proszę o prowadzenie Wspólnotę Miriam.

W październiku będą odprawiane tylko Msze św. wieczorne (za wyjątkiem I Piątku).

W przyszłą niedzielę proszę o wpłatę w zakrystii  390 złotych na Parafialną Pielgrzymkę przez Sanktuaria Polski Wschodniej.

Wójt Gminy Brzeźnica informuje, że od 1 X 2022 roku na trasie Przeciszów – Kraków Główny zostaną uruchomione pociągi pasażerskie.  Rozkład jazdy oraz cennik dostępny jest na stronie internetowej naszej Gminy i w Urzędzie Gminy.

 

List Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego

Ukochani Archidiecezjanie!

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska.

Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię

 Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 24 września 2022 roku

Ogłoszenia parafialne 25.09.2022