Ogłoszenia parafialne

XIV Niedziela Zwykła

 9 VII 2023

W dzisiejszą niedziele po każdej mszy świętej kwestujemy na rzecz Małego Strażaka Adasia Śliwy z Jaśkowic. Adaś choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni i niewydolności krążeniowo oddechowej. Cały dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na ratowanie zdrowia i życia Adasia.

 

We wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W czwartek wspomnienie świętych pustelników Andrzeja, Świerada i Benedykta, a w sobotę św. Bonawentury biskupa i doktora Kościoła.

W przyszłą niedziele 16 lipca obchodzić będziemy odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Uroczystą Sumę o godz. 11.30 odprawi i wygłosi homilię Ks. Prałat Zygmunt Kosek z Krakowa. Msza św. będzie transmitowana przez internet.

Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze, oraz Firma Skorpion z Nowych Dworów serdecznie zapraszają na Piknik na Kocyku i Koncert Szumiłąka na Trawnej Górze, który odbędzie się dzisiaj 9 lipca 2023 roku o godz. 16.30. Organizatorzy proszę o zabranie ze sobą kocyka.

 

Ogłoszenia 9 lipca 2023