6 NIEDZIELA ZWYKŁA

 11 II 2024

Dzisiaj przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Na każdej Mszy św. pokropienie wiernych wodą święconą przywiezioną z Lourdes. W ciągu tygodnia wodę z tego Maryjnego sanktuarium będzie można odlać sobie z pojemnika wystawionego przed wejściem do zakrystii.

Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze święte z posypanie głów popiołem o godz. 7.30, 10.00 i 17.00. Obowiązuje post (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podejmując apel Przewodniczącego KEP Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie w Środę Popielcową zbiórki do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

W piątek Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej.

Przyszła niedziela to już I Niedziela Wielkiego Postu, Droga krzyżowa po Mszy św. o godz. 11.00, a o godz. 16.00 Gorzkie żale z Kazaniem Pasyjnym, które wygłosi ks. Adam Aleksandrowicz wikariusz z Choczni.

Lista na wyjazd dzieci i młodzieży do Zakopanego we wtorek 20 lutego jest już zapełniona.

Bóg zapłać za złożone w poprzednią niedzielę ofiary  na inwestycje w naszej parafii. Zebraliśmy 7500 zł, z czego 5000 zł wpłaciliśmy na konto inwestycyjne a 2500 zł na bieżące.

 

Ogłoszenia parafialne 11 II 2024