Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek: święto św. Jacka, prezbitera i patrona Archidiecezji Krakowskiej

Czwartek: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

Piątek: wspomnienie św. Piusa X, papieża

Sobota: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły dnia 4 sierpnia br. mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia br. jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Razem z modlitwą połączymy w tym dniu ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem.

W związku z pandemią coronavirusa przypominamy o obowiązkowym zakładaniu maseczek w kościele i zachowaniu dystansu. Prosimy też aby w pierwszej kolejności przyjmowały Komunię Świętą osoby przyjmujące na rękę, a gdy ksiądz będzie wracał od drzwi w stronę ołtarz, osoby przyjmujące do ust.

 

Ogłoszenia parafialne XX niedziela zwykła – 15.08.2020