Ogłoszenia Dzisiaj po transmitowanej przez internet Mszy św. o 11.00 zapraszamy na Jasełka przygotowane przez scholkę i ministrantów naszej parafii wraz z siostrą Bernardettą. Za trud przygotowania, zapał i kultywowanie pięknej polskiej tradycji bardzo aktorom i Siostrze dziękujemy. Jasełka będą również transmitowane na żywo, a następnie udostępnione do oglądania w internecie.

Również dzisiaj przed kościołem nasi parafianie rozprowadzają własnoręcznie wykonane świąteczne stroiki. Złożone ofiary będą w całości przeznaczone na rehabilitacje pana Wojciecha Wilczaka. Bardzo prosimy o wsparcie.

W dniu wczorajszym instruktorzy harcerstwa z Brzeźnicy przekazali nam Światło Betlejemskie. Wzorem lat ubiegłych proszę zabrać to Światło do swych domów. Można to dziś do godz. 13.00, codziennie po Roratach, a w Wigilie do godz. 12.00. Można jeszcze nabyć opłatki w zakrystii i Domu Sióstr, a na stoliku w kościele świece Caritasu.

W poniedziałek Roraty będą o godz. 18.00, we wtorek i środę o 17.00, a w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00.

We wtorek od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii. We wtorek po Roratach zbiórka ministrantów i lektorów.

W czwartek Wigilia. Zachowajmy urok wigilijnego stołu, przy wspólnej modlitwie, dzieleniu się opłatkiem, śpiewając kolędy oczekując na tradycyjną Pasterkę o północy. Propozycje Celebracji Wieczerzy Wigilijnej można pobrać ze strony parafialnej. Na Pasterce składka na Fundusz Ochrony Życia SOS.

Zarówno Pasterka jak i Msze św. o godz. 11.00 w Święta i niedzielę 27 XII będą transmitowane przez internet.

PiątekUroczystość  Narodzenia  Pańskiego. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w niedzielę. Składka na przeznaczona jest na „świętopietrze”. To dzień imienin siostry Eugenii, Nazaretanki, która już od 27 lat posługuje w naszej parafii. W tym dniu otoczmy ją szczególną modlitwą.

Sobota: Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. błogosławienie owsa. Składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Niedziela: W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny z Nazaretu Jezusa, Maryi i Józefa. Święto patronalne naszych sióstr Nazaretanek, którym życzmy wielu Łask i powołań da nazaretańskiej Rodziny. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana ewangelisty.

W przyszły poniedziałek 28 XII rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą dla chętnych. Odwiedziny można przełożyć drogą telefoniczną lub mailową na późniejszy czas po ustaniu pandemii. Plan odwiedzin umieszczony jest na stronie internetowej a także na tablicy przed kościołem. Poza ministrantami w kolędzie będzie uczestniczył pan Organista dla którego proszę o ofiary za jego posługę w naszej parafii.

Plan na pierwszy tydzień kolędy:

28 XII pn. Zalas od p. Szydłowskich w kierunku Wysokiej, Podlas od pana Medonia po kościół

29 XII wt. Granice od dołu, Podlas koło drogi do Stanisławia, Machówka i sąsiednie domy po pana Andrzeja Palucha

30 XII śr. Marcyporęba od państwa Miki w kierunku Bachorowic i domy koło drogi na Bachorowice po państwo Szyszka

2 I sob. Bachorowice od państwa Gnojek Podgórze po dom Polsko – Słowacki i pozostałe domy po prawej stronie drogi w kierunku Marcyporęby

parafialne IV Niedziela Adwentu

 

Ogłoszenia Parafialne IV Niedzieli Adwentu