Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj za pobożne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź można uzyskać odpust zupełny. Wieczorem kończy się Okres Wielkanocny a zaczyna Okres Zwykły.

W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o 7.30 10.00 i 18.00. W środę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

Przed kościołem strażacy z OSP w Marcyporębie rozprowadzają dzisiaj znaczki z okazji Dni Ochrony Pożarowej. Datki będą przeznaczone na zakup sprzętu i umundurowania pożarniczego zgodnie z działalnością statutową.

Bardzo dziękuję za posprzątanie i przygotowanie kościoła oraz placu kościelnego rodzicom dzieci, które przeżywają dzisiaj rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Procesja Bożego Ciała w tym roku przejdzie od kościoła na Osiedle i z powrotem. O przygotowanie ołtarzy proszę:

– parafian mieszkających od kościoła w kierunku Brzeźnicy

– parafian z Osiedla

– Rodziców dzieci przedszkolaków wraz z Siostrami

– Rodziców dzieci z Pierwszej Komunii św.

Ogłoszenia parafialne 22 V 2021