XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Swoją modlitwą i ofiarami możemy wesprzeć chrześcijan żyjących w Libanie. Wystarczy wysłać SMS o treści RATUJE na nr 72405.

W poniedziałek wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

W sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W przyszłą niedzielę o Mszy św. o godz. 11.00 nastąpi uroczyste poświęcenia książeczek do modlitwy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszam dzieci wraz z Rodzicami.

Po Mszy św. o godz. 11.00 koncert Chóru Alwernia Gospel. Serdecznie zapraszamy.

Również w przyszłą niedzielę w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się przed kościołem zbiórka funduszy na pomoc migrantom na terenach przygranicznych.

Raz jeszcze bardzo Wam wszystkim dziękuje za tak liczny udział w Odpuście. Szczególnie jestem wdzięczny tym, którzy przygotowali i uświetnili uroczystość:  Parafianom z Kopytówki za przygotowanie kościoła i otoczenia, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Strażakom z Pocztami Sztandarowymi. Naszym Siostrom Nazaretankom Agacie i Monice. Dziękuję bardzo młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, panu Organiście, ministrantom i lektorom, oraz wszystkim zaangażowanym w liturgię. Szczególne podziękowania za transmisję internetową składam niezawodnemu Tomkowi Kozikowi.

 

Ogłoszenia parafialne 14 XI 2021