Ogłoszenia parafialne

20 III 2022

III Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj o godz. 16.00. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

W piątek Mszą św. z nauką rozpoczniemy Rekolekcje parafialne. Po Mszy św. Droga krzyżowa od kościoła w stronę niedawno odnowionego zabytkowego kamiennego krzyża koło pana Sołtysa Marcyporęby.

Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Talik, znany nam z tegorocznych kazań pasyjnych. Ze stolików przy wyjściu proszę  zabrać program rekolekcji wraz z kalendarzem wydarzeń duszpasterskich w naszej parafii.

W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o 7.30, 10.00 i 17.00. Zachęcamy do podjęcia się w tym dniu dziewięciomiesięcznej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklarację, oraz teksty modlitw  można pobrać przy wyjściu z kościoła.

W sobotę w ramach rekolekcji z posługą przedświątecznej spowiedzi i komunii św. odwiedzimy chorych i starszych w domach. Osoby, które nie są systematycznie odwiedzane podczas pierwszych piątków proszę zgłaszać w zakrystii. Kolejne odwiedziny w Pierwszy Piątek maja.

Parafialną Ekstremalną  Drogę Krzyżową z Marcyporęby do Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczniemy modlitwą w naszym kościele o północy z  1 na 2 kwietnia, a zakończymy o 6.00 Mszą św. w Sanktuarium. Przejdziemy 18 km w ciszy, w dziesięcioosobowych grupach. Zostanie rozdany opis trasy, a także rozważania Drogi krzyżowej. Poza jedzeniem i gorącym piciem koniecznie trzeba zabrać ze sobą latarkę, najlepiej czołówkę i baterie na wymianę. Powrót indywidualny.

Ogłoszenia parafialne 20 III 2022