Ogłoszenia parafialne 29 V 2022

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas ósmych udzieli Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Pobłogosławi też 3 nowych ministrantów i poświęci figurę Matki Bożej Niepokalanej pod krzyżem misyjnym. Msza św. będzie transmitowana przez internet.

Bierzmowanie poprzedzi trzydniowe przygotowanie młodzieży wraz z rodzicami. W czwartek zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 i Adoracje wraz ze Wspólnotą Miriam. W piątek na spowiedź św. o godz. 17.00 i Mszę św. o godz. 18.00, a w sobotę na Liturgię Słowa Bożego o godz. 17.00.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek wspomnienie św. Jana Sarkandra , prezbitera i męczennika. We wtorek święto Najświętszej Maryi Panny i zakończenie Nabożeństw Majowych procesją. W środę wspomnienie św. Justyna, męczennika i rozpoczęcie Nabożeństw Czerwcowych, odprawianych po każdej Mszy św. W piątek wspomnienie męczenników koreańskich. To również Pierwszy  Piątek Miesiąca. Spowiedź od 6.30 i 17.00. Msza św. za zmarłych wypominanych o godz. 7.00. Odwiedziny chorych od 9.00. W sobotę wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika.

Od czwartku wracamy do Mszy św. porannych o 7.00.

W tym roku procesja Bożego Ciała przejdzie w stronę Stanisławia i z powrotem. O przygotowanie ołtarzy proszę: I parafian z nad szkoły,  II rodziców dzieci I komunijnych, III rodziców młodzieży bierzmowanej  z klasy 8a, IV rodziców młodzieży bierzmowanej  z klasy 8b.    

W związku z panującą na Ukrainie wojną z miejscowości Dołyńska leżącej w środkowej części Ukrainy, nad Dnieprem, wpłynęła od  burmistrza tej miejscowości  Jewgena Zwizdowskiego prośba o pomoc humanitarną. Obecnie oprócz stałych mieszkańców przebywa tam ponad 2 tysiące osób, czasowo przesiedlonych z terenów okupowanych.

Dlatego w odpowiedzi na tę prośbę, Wójt Gminy Brzeźnica i Parafie naszej Gminy pragną zorganizować konkretną, cykliczną pomoc dla mieszkańców Dołyńskiej i działającej  tam obrony terytorialnej.

Wsparcia będzie można udzielić na dwa sposoby:

– poprzez zbiórkę  w przyszłą niedzielę 5 czerwca pieniędzy na zakup produktów

– poprzez złożenie produktów takich jak: konserwy,  kasza, ryż, makaron, proszek do prania, środki higieny osobistej w Wiejskim Domu Kultury i w Szkole Podstawowej, w Marcyporębie, w Domu Strażaka w Kopytówce, w Wiejskim Domu Kultury w Nowych Dworach, a także w Urzędzie Gminy.

Godziny przyjmowania darów podane są w gablotce przy bocznym wyjściu z kościoła i na stronie internetowej.

 

Pamiętajmy w naszej modlitwie o parafianinie śp. Krzysztofie Czubaku, którego pogrzeb odbył się wczoraj.

Ogłoszenia parafialne 29 V 2022