Ogłoszenia parafialne 12 VI 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

We wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W środę próba sypania kwiatków przez dzieci o godz. 17.30.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00 z główną procesją i o 16.00 z procesją wokół kościoła. Główna procesja przejdzie od kościoła w stronę Stanisławia i z powrotem. O niesienie największego feretronu proszę tradycyjnie ojców dzieci I komunijnych, a mamy  figury Matki Bożej. Dzieci proszę o sypanie kwiatów.

Przez Oktawę Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane tylko o 18.00, a po nich procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

W piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Bóg zapłać za ofiary na pomoc humanitarną dla ukraińców z Dołyńska. Uzbieraliśmy 5232 zł.

Dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem można popróbować ukraińskich przysmaków: pielmini i warieników. Czyli pierożki z mięsem, ziemniakami i serem. Na degustacje własnoręcznych specjałów zapraszają Ukrainki mieszkające w Remizie. Smacznego.

Ogłoszenia parafialne 12.06.2022