XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14 sierpnia 2022

W imieniu Rodziców i przyjaciół siedmiomiesięcznego Oliwiera Komana z Wadowic, składam Wam serdecznie podziękowania za złożone ofiary podczas kiermaszu ciast. Udało się zebrać rekordową ilość 19 528 zł. i 20 euro. Dziękujemy też wolontariuszom, oraz wszystkim piekącym ciasta.

Składam również serdeczne podziękowanie za udział w pielgrzymce do Kalwarii. Zarówno przeszło 70 parafianom, którzy dotarli do sanktuarium, jak i osobom, które posługiwały. Siostrze Monice za organizację, strażakom z Marcyporęby za kierowanie ruchem, za inicjowanie śpiewu Natalii Orzechowskiej i Organiście Tomkowi. Wszystkim dziękuję za wielkie zaangażowanie i bardzo miłą atmosferę.

Dziękuję pewnej Rodzinie, która chce pozostać anonimowa za pokrycie kosztów odnowienia lichtarzy oraz zakup świec na ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Gdyby ktoś jeszcze chciałby pomóc w upiększeniu pozostałych dwóch ołtarzy bocznych to informuje że koszt 4 świec z lichtarzami to 1200 zł.

Bóg zapłać również państwu Sarapata za ofiarowanie na rzecz parafii przenośnego grilla i paleniska. Serdeczne Bóg zapłać.

Za prace porządkowe na cmentarzu dziękuję mieszkającym w remizie Paniom z Ukrainy, które przepracowały prawie sto godzin.

W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę, a po każdej święcenie ziół i kwiatów.

W środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzeźnicy zaprasza do przyłączenia się do Pielgrzymki na Kalwarię w dniach 18-21.2022. Wyjście z pod kościoła w Marcyporębie w czwartek (18.08.) godzina 14:00. Są zarezerwowane wolne miejsca noclegowe, szczegóły u Pani przewodnik Barbary tel. 662562903. W planie Dróżki Kalwaryjskie w piątek i sobotę o godz. 6:00. Zbiórka przed Bazyliką.

Ogłoszenia 14.08.2022