NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 20 XI 2022

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W wtorek wspomnienie św. Cecylii, patronki organistów i scholii. Naszą wdzięczną modlitwą ogarnijmy tych dzięki których talentowi możemy wielbić Boga śpiewem. Dziękuje za to organiście Tomkowi, pani Miłce i dziecięcej scholi. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 7.30.

W czwartek wspomnienie św. Andrzeja i męczenników wietnamskich. W piątek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.

W sobotę Mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy obchody Dnia Seniora 60+. Następnie Radni Wsi, Sołtysi i Rada Sołecka zapraszają na spotkanie w Domu Kultury w Marcyporębie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się dzwoniąc do Sołtysów. Numery telefonów dostępne są w gablotce.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze św. Roratnie o 17.00

Rozpoczęliśmy ogrzewanie naszego kościoła ciepłym powietrzem poprzez pompę ciepła. Za pomysł, projekt i wykonanie dziękuje Tomkowi Skoczylasowi, Bogdanowi Bobola i Januszowi Folga, oraz pracownikom firmy Nikla. Wszystkie prace zostały przez nich wykonane za darmo.

Nam pozostało zapłacić za urządzenie, które w zimie będzie ogrzewało, a w upały  nas chłodziło. Pompę udało się nam kupić przed podwyżkami, więc koszt wynosi tylko 20.000 zł.

Wraz z Radą Parafialną zdecydowaliśmy poprosić Was o składanie dodatkowych ofiar na ten cel do skrzynki przed kościołem przez najbliższe pierwsze niedziele miesiąca, aż do uzyskania potrzebnej kwoty. Dowolne ofiary prosimy składać w kopertach z imieniem i nazwiskiem ofiarodawcy, oraz adresem, bądź też anonimowo.

Liczymy na zrozumienie i wsparcie mimo tak trudnych i niepewnych ekonomicznie czasów.

W tym tygodniu podczas pogrzebów pożegnaliśmy naszych parafian:  +Zofię Opalińską, +Danielę Kasiarz i +Władysława Kozieła. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Ogłoszenia parafialne 20 XI 2022