II NIEDZIELA ADWENTU        3 XII 2022

W ramach tegorocznych duchowych przygotowań do Bożego Narodzenia chcieliśmy wraz z Wspólnotą Miriam zachęcić do wylosowania i rozważenia przez tydzień jednego zdania z Pisma Świętego. Przygotowane teksty będą rozdawane przez najbliższe 3 niedziele po Mszach św. w bramie wejściowej na plac kościelny.

Natomiast w  piątki od 18.00 – 0.00.zapraszamy na osobistą Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w przystosowanej do tego celu ciepłej salce parafialnej.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 wymiana Tajemnic Różańcowych  dzieci z Płatków Róży, oraz spotkanie tych którzy chcą dołączyć do grupy.

Przed kościołem zbieramy ofiary na pompę ciepła ogrzewającą nasz kościół. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

Kalendarz liturgiczny.

We wtorek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. W środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00

 

O przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia proszę parafian z Kamieńca, Popielizny i Marcyporęby koło państwa Kałużów. Proszę o kontakt z siostrą Agatą.

Ze stolika z gazetami można zabrać świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc ubogim.

Nadal trwa konkurs na najlepszą fotografię grobowca Baumów, potrzebną do rekonstrukcji podczas renowacji tego zabytku. Na fotografii musi być nieistniejący już dzisiaj wieńczący grobowiec kamienny ostrosłup. Bardzo proszę o przeglądniecie rodzinnych zdjęć.

W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp.  Stefanii Klaja. Polecajmy ją w naszych modlitwach miłosiernemu Bogu.

Ogłoszenia parafialne 3 XII 2022