Ogłoszenia parafialne 8 VI 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy

W środę wspomnienie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników ostatnich lat.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.30, 10.00 z główną procesją i o 16.00 z procesją wokół kościoła. Mszy św. o 10.00 i procesji będzie przewodniczył Jubilat ks. Zbigniew Medoń, który będzie dziękował za 25 lat kapłaństwa. Główna procesja przejdzie od kościoła do kapliczki na Kamieńcu i z powrotem. O niesienie największego feretronu proszę tradycyjnie ojców dzieci I komunijnych, a mamy  figury Matki Bożej. Dzieci proszę o sypanie kwiatów.

Przez Oktawę Bożego Ciała Msze św. będą odprawiane tylko o 18.00, a po nich procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

Z wielką satysfakcją pragnę poinformować, że otrzymaliśmy z Sejmiku Województwa Małopolskiego dotację w wysokości 30.000 zł na renowacje grobowca rodziny Baumów  w ramach programu „ Małopolska Pamięta. – zachowanie miejsc pamięci historycznej. Składam za to serdeczne podziękowanie panu Wójtowi Gminy Brzeźnica Bogusławowi Antosowi za jego zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu tych środków. Dotacja wraz ze zbiórką prowadzą przez rodzinę barona Józefa Bauma, tutejszego ziemianina i posła na sejm pozwoli już wkrótce rozpocząć parce renowacyjne.

Ogłoszenia parafialne 4 czerwca 2023