Ogłoszenia parafialne

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 13 sierpnia 2023

W poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w niedzielę, a po każdej święcenie ziół i kwiatów.

W czwartek wspomnienie św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej. O godzinie 17.00 ognisko i spotkanie dla dzieci i młodzieży.

Serdecznie dziękuje za złożone minionej niedzieli ofiary na cele inwestycyjno – remontowe naszego kościoła. Zebraliśmy na ten cel 7.000 zł, oraz 2500 zł na bieżące wydatki. 

Składam również serdeczne podziękowanie za udział w pielgrzymce do Kalwarii. Zarówno przeszło 80 parafianom, którzy dotarli do sanktuarium, jak i osobom, które posługiwały: siostrze Monice za organizację, strażakom z Marcyporęby za kierowanie ruchem, za inicjowanie śpiewu Natalii Orzechowskiej i Organiście Tomkowi. Wszystkim dziękuję za wielkie zaangażowanie i bardzo miłą atmosferę.

Dziękuje anonimowej Rodzinie za przekazanie kwiatów, które w ostatnich tygodniach ozdabiały nasz kościół. Dziękuję też za przekazanie sadzonek irysów, które posadziliśmy w strefie wypoczynkowej.

Wójt Gminy Brzeźnica, Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, Stowarzyszenie „Nowoczesna gospodyni”, Rada Sołecka, oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Wyźrale zapraszają 20 sierpnia na Dożynki Gminne, które rozpoczną się Msza św. o godz. 15.30 na Placu Rekreacyjnym w Wyźrale.

Jak co roku włączamy się w akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie polskich Misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata. Sprzęt proszę składać na parkingu koło Domu Seniora do przyszłego wtorku 22 sierpnia do godz. 15.00.

Ogłoszenia parafialne