VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

Wniebowstąpienie Pańskie  12 V 2024

Serdecznie dziękuję Rodzicom Dzieci I Komunijnym, a także Rodzicom Dzieci z rocznicy I Komunii za bardzo ofiarne przygotowanie kościoła i otoczenia do tej uroczystości. Dziękuję również siostrom Agnieszce i Agacie, a także organiście Tomkowi. Państwu Renacie i Piotrowi Milowskim za ozdobienie kwiatami wokół kościoła i plebanii.

We wtorek wspomnienie św. Macieja apostoła, a w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, głównego patrona Polski.

W sobotę o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Warsztaty Plastyczne. Proszę o zapisanie chętnych dzisiaj w zakrystii. Również w sobotę po Mszy św. uczniowie naszej szkoły zapraszają na program artystyczny o św. Janie Pawle II w dniu jego urodzin.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 Sakramentu Bierzmowania młodzieży z klasy ósmej udzieli Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Pobłogosławi też nowego ministranta Bartka Barana. Bierzmowanie poprzedzi trzydniowe przygotowanie młodzieży (od czwartku do soboty).

W związku z Bierzmowaniem, a w następne niedziele z Jubileuszem kapłaństwa ks. Jana, a tydzień później moim najbliższa Msza św. z kazaniem dla dzieci i losowaniem Ziaren będzie w niedzielę 9 czerwca o godz. 11.00.

W tym roku główne uroczystości Bożego Ciała (30 maja) odbędą się na Bachorowicach. O godz. 10.00 nieopodal Domu Polsko – Słowackiego zostanie odprawiona pod zadaszeniem z namiotu polowa Msza św., a po niej przejdziemy w procesji ulicami Zaciszną i św. Marcina.

O przygotowanie ołtarzy proszę: I ołtarza u państwa Jucha – parafian z lewej strony Bachorowic,  II ołtarza u państwa Baran – Rodziców dzieci I Komunijnych, III u państwa Szybiak – młodzieży bierzmowanej, IV u panów Struzik – parafian z prawej strony Bachorowic.

Feretrony, sztandary, figury będą przewiezione do Bachorowic przez organizatorów. Proszę jednak o wcześniejsze zgłoszenie się chętnych do niesienia osób do siostry Agaty.

Mieszkańców Bachorowic proszę o udostępnienie swoich posesji i możliwych miejsc do zaparkowania samochodów.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na  organizację beatyfikacji ks. Michała Rapacza. Bóg zapłać za złożoną w zeszłą niedzielę składkę. Zebraliśmy 7043 zł., z czego 2500 wpłacone zostało na wydatki bieżące.

Są jeszcze wolne 3 miejsca na Parafialną Pielgrzymkę Autokarową 8-9 czerwca. Osoby już zapisane są proszone o wpłacenie w przyszłą niedziele pozostałej kwoty 400 zł.

Ogłoszenia parafialne 12 maja 2024